NEWS

APA Smart, czyli jak powstają inteligentne przestrzenie

NEWS07.06.2017

APA Smart, czyli jak powstają inteligentne przestrzenie

 O nowych technologiach ciężko jednak opowiadać, gdy nie możemy ich dotknąć, wypróbować, sprawdzić w czym są nam przydatne. Dlatego po ponad dwóch latach pracy APA oddała do użytku projekt, który sam w sobie jest urzeczywistnieniem tej idei. Showroom Black House, który oficjalnie otwarto w maju przy ulicy Tarnogórskiej 260 w Gliwicach, to modelowy przykład inteligentnego domu, który urzeczywistnia wszystkie założenia APA Smart. „Dzięki nam klienci będą mogli zrealizować swoje najśmielsze wizje – mówi Artur Pollak, prezes APA Sp. z o.o. “Nie chcemy epatować technologią – stawiamy raczej na aspekt jej doświadczania. Naszym zadaniem jest pomóc zrozumieć jak internet rzeczy buduje inteligentne przestrzenie i podnosi jakość ludzkiego życia. Chcemy także pokazać, jak można na co dzień funkcjonować w otoczeniu najnowszych technologii i korzystać z nich zgodnie z potrzebami. W tym miejscu rekomendujemy naszym klientom tylko zaufane i sprawdzone rozwiązania.” 

 

Można powiedzieć, że Black House to prawdziwy kamień milowy w rozwoju usługi APA Smart i całej grupy. Od teraz klienci na własne oczy mogą zobaczyć, jak współdziałają innowacje technologiczne i naprawdę funkcjonuje Internet rzeczy. W Black House wszystko jest eleganckie i komfortowe, praktyczne i zaskakujące, inteligentne i przyjazne dla użytkownika. A co najważniejsze działa spójnie, jako jedna, inteligentna całość. To zasługa nie tylko technologii APA i systemów Vision BMS oraz Nazca, co w równej mierze także produktów partnerów technologicznych, którzy dostarczyli najnowsze rozwiązania z dziedziny multimediów, oświetlenia, wentylacji, bezpieczeństwa czy wykończenia wnętrz. 

 

Black House nie jest budynkiem tylko i wyłącznie na pokaz. Z jego walorów mogą korzystać nie tylko pracownicy i partnerzy technologiczni APA, ale również firmy i podmioty zewnętrzne, które szukają kreatywnej i nowoczesnej przestrzeni na własne potrzeby. Zainteresowane strony mogą zarezerwować poszczególne pokoje (showroomy) za pomocą specjalnego systemu rezerwacji – partner zgłasza swoją potrzebę biznesową, a APA ją realizuje (do dyspozycji gości pozostaje wyposażenie poszczególnych pokoi wraz z infrastrukturą technologiczną partnerów, sprzęt multimedialny, catering oraz ewentualne scenariusze kreatywne spotkań, które firma tworzy na potrzeby klientów).