NEWS

Insomnia Art Dolls

NEWS22.08.2017

W APA Smart szukamy niezwykłości w przedmiotach, które na co dzień często nie są postrzegane jako wyjątkowe. Partnerów dobieramy według klucza opierającego się na oryginalności, precyzji wykonania i estetyce. Jesteśmy bowiem przekonani, że warto otaczać się przedmiotami, które czarują nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i niepowtarzalnym charakterem, bo to właśnie takie detale decydują o przestrzeni, w której żyjemy i odpoczywamy.

Czy taką funkcję mogą pełnić lalki? Te, tworzone przez Aleksandrę Boduch, z pewnością tak! Każda z nich to odrębne dzieło sztuki, najwyższej jakości rzemiosło zaklęte w niezwykłej, kolekcjonerskiej postaci. Nad każdą z takich form – a nie ma dwóch identycznych – artystka spędza długie godziny w swojej pracowni. Tworzy je z wysokiej jakości żywicy, która w dotyku przypomina alabaster. Sama zajmuje się całym procesem twórczym i technicznym. Tworzy prototypy, rzeźbę postaci, opracowuje system stawów o różnym stopniu skomplikowania, formy silikonowe, odlewa i wykańcza.

Wyjątkowość Insomnia Art Dolls polega na możliwości dowolnego kreowania postaci – od nierzeczywistych, po bardzo ludzkie. Sam kolekcjoner może wymienić oczy, peruki, stworzyć strój oraz zrobić indywidualny makijaż.

Nie są to lalki przeznaczone dla dzieci, lecz prawdziwe dzieła sztuki, które w każde wnętrze tchną odrobinę tajemniczości i artyzmu. To lalki, które nie są lalkami.