NEWS

Nyquista Acoustic Design – doskonały dźwięk i design idą w parze

NEWS25.10.2017

Akustyka na miarę czasów

Nyquista Acoustic Design tworzą akustycy i architekci, których połączyła wspólna pasja do dźwięku i nowoczesnego designu. To wieloletni liderzy zarówno polskiego, jak i środkowoeuropejskiego rynku, którzy dynamicznie produkują, sprzedają i dystrybuują swoje panele oraz okładziny akustyczne. Do tej pory opracowali i wdrożyli do seryjnej produkcji ponad 300 produktów i zrealizowali ponad 500 projektów. W procesie tworzenia wykorzystują najwyższej jakości surowce o wyjątkowych właściwościach akustycznych. Większość materiałów czerpią z natury, np. sprasowany filc, torf, naturalny korek czy mech. Specjalnością Nyquista Acoustic Design są nietypowe rozwiązania akustyczne. Twórcy dbają o to, aby każde zaprojektowane i wyposażone wnętrze znacząco wpływało zarówno na komfort akustyczny, jak również na wrażenia estetyczne. 
 
Nowoczesne systemy akustyczne dopasowane do potrzeb 
 
Nyquista Acoustic Design w swoim portfolio gromadzi rozwiązania akustyczne, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnym domu. Wśród nich są akustyczne panele ścienne 3D z serii Fiber Color, nadające wnętrzom niepowtarzalny charakter. Dzięki welurowej powłoce Nyquisoft, są miłe w dotyku i bardzo atrakcyjne. W przeciwieństwie do zwykłej pianki akustycznej, panele Fiber Color nie kruszą się, są łatwe w utrzymaniu i odporne na uszkodzenia. 
Jednym z minimalistycznych rozwiązań akustycznych firmy jest Nyquiwall – system napinanych sufitów i ścian. Dzięki specjalnej podkonstrukcji i tkaninom przepuszczającym dźwięk, panel akustyczny jest zamaskowany, a całość wygląda jak gładka powierzchnia. Tkaniny mogą przypominać swoją strukturą ścianę, sufit lub być elementem dekoracyjnym w postaci nadruku dowolnej grafiki.
Wyspy sufitowe to wyzwanie, ale też ogromny potencjał. Nyquista stworzyła NyquiCloud – wyspę, która przestrzeni nadaje indywidualny charakter.  Świetnie sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości instalacji sufitu podwieszanego. Dodatkowo sprawia, że sufit staje się lżejszy, a pomieszczenie przestronne. NyquiCloud charakteryzują się doskonałym współczynnikiem pochłaniania dźwięku w klasie A. 
 
Więcej na www.nyquista.pl