Black House

NAJŚMIELSZE TECHNOLOGICZNE SNY URZECZYWISTNIONE W JEDNYM MIEJSCU

APA GROUP TWORZY OD PODSTAW PIERWSZY W POLSCE W PEŁNI FUNKCJONALNY DOM INTELIGENTNY BĘDĄCY WCIELENIEM IDEI APA SMART. KREATYWNA, WCHODZĄCA W INTERAKCJĘ Z ODBIORCĄ PRZESTRZEŃ.

Zobacz na własne oczy jak to działa!

W zamierzeniu Black House to “dom otwarty”, którego budowa nigdy nie zostanie skończona, ma bowiem nadążać za technologią, dostosowywać się do aktualnych trendów technologicznych i ponad wszystko wchodzić w interakcję z użytkownikiem. Siedziba APA to budynek, który ma rozpoznawać swoich gości i pokazywać praktyczny wymiar technologii.

Aktualnie znajdują się w nim poniższe pomieszczenia służące różnym celom i wyposażone w najnowocześniejsze sprzęty partnerów APA.

Zwiedź z nami APA Black House:

Wiatrołap z inteligentną wycieraczką.

Już od pierwszych kroków, jakie stawiają goście w Black House, mogą poczuć nowoczesny wymiar technologii, która dostosowuje się do ich oczekiwań. Kolory donic na zewnątrz budynku można zmieniać dowolnie dobierając barwę do gustu lub wymogów gości; mata, przez którą przechodzą odwiedzający wyświetla spersonalizowany komunikat powitalny; a tuż po wejściu do nowoczesnej recepcji, system rozpoznawania uśmiechu dobierze komunikat powitalny lub muzykę do nastroju gościa.

Welcome Point - poznaj Gustawa.

Miejsce które potrafi przywitać Gości w sposób szczególny. Recepcji pilnuje Gustaw – firmowa maskotka Nosorożca, który wydaje dźwięki dżungli z niewidocznych głośników. Pomieszczeni oddzielone jest od części pracowniczej przy pomocy kontroli dostępu i przesuwnych drzwi a autorski system rezerwacji sal pozwala na perfekcyjne wykorzystanie w czasie dowolnej przestrzeni. Z naszego systemu rezerwacji może skorzystać każdy, kto chciałby zorganizować małą konferencję, szkolenie, firmowy event, etc.

Coffee Point - first coffee!

Do dyspozycji gości pozostaje również przestrzeń do przygotowania cateringu i kuluarowa salka zaprojektowana dla bardziej intymnych rozmów czy chwilę odprężenia podczas eventów - odgrodzona od reszty pomieszczenia szybami Smart Glass, których przezierność można regulować. Minimalistyczne wnętrze zostało wykończone w zgodzie z najnowszymi trendami dekoratorskimi, tak aby dawać komfort użytkownikom i umożliwić łatwe dostosowanie przestrzeni do aktualnych potrzeb.

Smart room - za magiczną szybą.

Tuż obok recepcji zlokalizowano pomieszczenie służące za showroom dla klientów indywidualnych. Jak wszystkie pozostałe showroomy, także ten pokój wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt audio, sterowanie światłem, dźwiękiem, temperaturą czy regulacją powietrza. Centralny element wyposażenia stanowi duży monitor LCD. W pomieszczeniu umieszczono szyby typu “Smart Glass”, które pozwalają w ciągu sekundy zamienić transparentną powierzchnię w mleczno-białą i tym samym stworzyć bardziej intymne warunki spotkania. Szczególnego charakteru temu pomieszczeniu daje wiwarium - to mały las deszczowy zamknięty w szklanym terrarium. Ten wyjątkowy mikroklimat to mieszkanie roślin i zwierząt z tropikalnych części świata.

Łazienka - inteligentne lusterko.

Gustownie zaprojektowana przestrzeń łazienek została wyposażona w transparentne membrany sufitowe Barrisol Lumier oraz nowoczesną elektronikę, która oferuje rozwiązania niespotykane w tego typu pomieszczeniach. Centralny element stanowi inteligentne lustro, na którym wyświetlane są informacje pogodowe, zdjęcia natury czy treści adekwatne do tematu spotkania lub charakteru gościa. Dzięki technologii Screen Mirroring można na nim wyświetlić także informacje bezpośrednio ze smartfona. Delikatna muzyka i możliwość dowolnego sterowania barwą i natężeniem światła daje wrażenie przytulności i wyciszenia, a system informacji o zajętości toalet i czujniki ruchu pozwalają oszczędzić na kosztach mediów oraz w jasny sposób dają użytkownikom sygnał o dostępności pomieszczenia.

Deep blue - zanurz się w technologii.

Kameralna salka na kilka osób w zamierzeniu ma służyć spotkaniom tematycznym i szkoleniom. Centralny element sali stanowi długi stół wokół, którego skupiają się goście oraz matryca video składająca się z czterech odrębnych ekranów – mogą być na nich wyświetlane oddzielne treści. Ważny element wyposażenia pokoju docelowo ma stanowić mini linia produkcyjna pokazująca rozwiązania APA Industry z zakresu branży automotive. Pomieszczenie posiada nagłośnienie Ecler w różnych strefach, klimatyzację Samsung, czujnik temperatury, oświetlenie Philipsa oraz czujniki ruchu.

Ocean Opportunity - szkolenie czy lekcja jogi?

To największy i najbardziej uniwersalny z dostępnych pokoi. Duża, podzielona na kilka części przestrzeń, może służyć różnorodnym celom biznesowym i kreatywnym – począwszy od tematycznych śniadań czy lekcji Yogi okraszonych relaksacyjną muzyką i orientalnymi zapachami, po prestiżowe konferencje i panele dyskusyjne, a na firmowych dyskotekach kończąc. Goście mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt audiowizualny, access pointy do internetu, mogą sterować oświetleniem Philips, temperaturą, komfortem powietrza (klimatyzacja Samsung). Wszystko wedle wcześniej opracowanych scenariuszy eventów.
Minimalistyczne wnętrze zostało wykończone w zgodzie z najnowszymi trendami dekoratorskimi a o czystość dźwięku dbają gustowne ekrany dźwiękochłonne marki Ecophon. W zasadzie, tylko od wyobraźni partnera zależy sposób wykorzystania sali.

Exclusive - miejsce na chill out.

To przestrzeń służąca do luźnych, biznesowych rozmów. Można w niej włączyć niezależne źródło dźwięku z odrębną od Multiroomu muzyką oraz zobaczyć nowoczesny sejf jednego z partnerów. Alabastrowa szachownica (wspieramy dziecięcy klub szachowy) zapewni rozrywkę umysłową w wersji classic.

Cinema Paradiso - do kina, czy na film?

Na poziomie -1 zlokalizowano przestrzeń związaną z relaksem i rozmowami kuluarowymi. W showroomie multimedialnym prezentowane są prestiżowe sprzęty audiowizualne partnerów oraz system oświetlenia Philips, które pozwalają dowolnie dobierać scenariusz wydarzeń do potrzeb i oczekiwań gości – sterując źródłami i siłą dźwięku, natężeniem i barwą światła oraz temperaturą i nawilżaniem powietrza, a także wyświetlać treści video w najwyższej rozdzielczości obrazu. Z pomieszczenia mogą korzystać zarówno pracownicy APA jak i zaproszeni lub wynajmujący przestrzeń goście.

Sejf - bo czerwone są szybsze!

Jest czerwony jak rozpędzone Ferrari, ma zabezpieczenia niczym w szwajcarskim banku i intryguje każdego odwiedzającego. Ujmujący kolor, podkreślający „luksus bezpieczeństwa” wpływa na jego indywidualny, designerski charakter. Ukryć może on nie tylko dokumenty, czy biżuterię, ale także 9 butelek cennego trunku. W czasie spotkań biznesowych rozgrywane są przy jego pomocy różne wersje scenariuszy pozwalające umieścić w nim np. unikatowe prezenty dla gości, wykwintne wina czy przypominające złote sztabki –  czekoladki APA.

Otoczenie - let's go outside!

Apa Black House to także systemy zewnętrzne, których na pierwszy rzut oka nie widać. Pod terenem zielonym umieszczono gruntowy wymiennik ciepła. Pod schodami umieszczono system rekuperacji, czyli odzysku ciepła, a na schodach rozciągnięto matę grzewczą, która pozwala uniknąć poślizgu. O komfort powietrza dba system gruntowego wymiennika ciepła, system wentylacji i rekuperacji. By zapewnić bezpieczeństwo system steruje bramą wjazdową, a także szlabanami parkingowymi i rozpoznaje tablice rejestracyjne. Dzięki informacjom z czujników doglebowych, podłączonej stacji pogodowej oraz serwerów przewidujących pogodę, dom automatycznie dba o zieleń wokół. Z kolei oświetlenie zewnętrzne może być dopasowane do pory dnia i nocy, a także natężenia promieni słonecznych. Światło może służyć także jako sygnalizator stanu zagrożenia np. mruganie świateł parkingowych sugeruje zagrożenie w tym obszarze. Budynek i otoczenie jest stale monitorowany przez ponad 50 kamer, wykorzystywanych do różnych celów, takich jak: identyfikacja samochodów, identyfikacja osób czy wykrywanie emocji np. uśmiechu. Wszystkie elementy współpracują ze sobą w celu zwiększenia komfortu i zmniejszenia kosztów użytkowania obiektu.

image/svg+xml

Już wkrótce sterowanie podstawowymi parametrami domu będzie również dostępne bezpośrednio z internetu! Bez przychodzenia na miejsce, każdy będzie mógł się przekonać o zaletach inteligentnego budownictwa i technologii APA. W założeniu APA Smart ma również popularyzować wiedzę na temat inteligentnych przestrzeni i chce by każdy mógł doświadczyć zalet takich rozwiązań.

Choć technologii nie widać na pierwszy rzut oka, każdy odwiedzający na własnej skórze może przekonać się o jej użyteczności, odwiedzając poszczególne pokoje i sterując światłem, muzyką, multimediami, temperaturą czy klimatyzacją wedle własnych preferencji. A wszystko to z poziomu intuicyjnej aplikacji, którą można załadować na swój smartfon.

Możliwe jest to dzięki wdrożeniu w budynku flagowego systemu APA Group – platformy NAZCA, która automatyzuje procesy przepływu informacji i zarządza dużą ilością danych. Dzięki niej Black House zaskakuje nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które robią wrażenie na odwiedzających, ale również funkcjonalnym charakterem, który pozwala monitorować pobory energii i wody, regulować temperaturę pomieszczeń, nawilżenie powietrza czy zadbać o bezpieczeństwo gości. Budynek monitoruje łącznie 40 kamer, a dodatkowe zabezpieczenia zapewniają podtrzymanie infrastruktury w przypadku awarii. Czujniki ruchu oraz dziennik zdarzeń pozwala odtworzyć historię wejść i wyjść z danego dnia oraz ustawić alarm czy otwieranie / zamykanie bramy pod nieobecność użytkowników. W pełni sterowalne z opcji aplikacji jest również zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie, które połączono z zegarem astronomicznym.

Black House to modelowe wdrożenie naszych technologii, wykorzystujące pełne spektrum możliwości techników APA. Odwiedzając to miejsce goście mogą zrozumieć na własnej skórze jak możliwe jest zautomatyzowanie lub zarządzanie określonymi funkcjami w przestrzeni mieszkalnej, a tym samym podwyższenie własnego bezpieczeństwa, komfortu i kontroli nad wieloma aspektami życia. Wybierając jeden z trzech dostępnych w ofercie APA Smart pakietów – Today, Tomorrow, Future – klient sam może zdecydować o poziomie i zaawansowaniu integracji przestrzeni mieszkalnej i przenieść część rozwiązań zastosowanych w Black House do własnego domu.

Black House to dom pokazowy, lecz nie tylko na pokaz

Z jego walorów mogą korzystać nie tylko pracownicy i partnerzy technologiczni APA, ale również firmy i podmioty zewnętrzne, które szukają kreatywnej i nowoczesnej przestrzeni na własne potrzeby. Zainteresowane strony mogą zarezerwować poszczególne pokoje (showroomy) za pomocą specjalnego systemu rezerwacji – partner zgłasza swoją potrzebę biznesową, a APA ją realizuje (do dyspozycji gości pozostaje wyposażenie poszczególnych pokoi wraz z infrastrukturą technologiczną partnerów, sprzęt multimedialny, catering oraz ewentualne scenariusze kreatywne spotkań, które firma tworzy na potrzeby klientów).

Dowiedz się więcej