Insomnia Art Dolls

APA Smart banner small photo

TO NIE JEST LALKA

Moje prace nie są lalkami w tradycyjnym znaczeniu - nie są przeznaczone dla dzieci. To kolekcjonerskie postacie. W pracowni spędzam wiele godzin nad każdym elementem postaci. Wszystkie prace wykonane są ze szczególną starannością i posiadają certyfikat. Mam na imię Aleksandra i tworzę wysokiej jakości lalki artystyczne...

APA Smart banner small photo

Ball Jointed Doll

Stylistyka lalek teatralnych - szczególnie marionetek, urzekała mnie od dziecka. Właśnie dlatego tworzę lalki ,,Ball Jointed Doll”, czyli lalki o kulistych stawach.

Części ciała łączę ze sobą okrągłymi stawami, za pomocą specjalnego wewnętrznego naciągu, dzięki któremu postać jest mobilna i dobrze pozuje. Moje lalki tworzę z wysokiej jakości żywicy, która w dotyku przypomina alabaster. Sama zajmuję się całym procesem twórczym i technicznym. Tworzę prototypy, rzeźbę postaci, opracowałam system stawów o różnym stopniu skomplikowania, formy silikonowe, potrafię odlewać i całość wykańczam.


Nie ma dwóch takich samych lalek

Wyjątkowość tych lalek polega na możliwości dowolnego kreowania postaci od nierzeczywistych po bardzo ludzkie. Sam kolekcjoner ma możliwość wymiany oczu jak i peruki, stworzenia stroju oraz zrobienia indywidualnego makijażu.

Pasja tworzenia

APA Smart banner small photo
APA Smart banner small photo